Паралімпіада-2024: рейтинг медалей після четвертого дня, позиція України

Які нагороди українські спортсмени вибороли на Паралімпійських іграх 1 вересня 2024 року?

Михайло Сербін встановив світовий рекорд, фінішувавши за 1:05.84 хвилини, і здобув золоту медаль у плаванні на 100 метрів на спині в класі S11.

Цікаво зазначити, що у цьому запливі Україна здобула два призових місця, оскільки бронзову медаль виборов Данило Чуфаров.

1 вересня легкоатлетка Оксана Зубковська здобула "золото", тріумфувавши у стрибках у довжину в категорії T12.

Срібну медаль для нашої країни приніс цього дня Роман Полянський (академічне веслування, одиночки, клас PR1) і дебютант Паралімпіади Ігор Семенихін у плаванні на дистанції 100 м брасом клас SB5.

До здобутків додалися почесні бронзові медалі Євгенія Богодайка (плавання, 100 м брасом, клас SB6), Анни Гонтар (плавання, 100 м брасом, клас SB5) та Артема Колінька, який приніс Україні першу в історії медаль у боччі - спортивній грі на точність із м'ячем.

Україна здобула першу в історії медаль у боччі (фото: facebook.com/NationalSportsCommitteeOfTheDisabledOfUkraine)

Після успішного дня змагань наша команда піднялася в загальному медальному рейтингу з 20-го на 11-е місце. Паралімпійці здобули три золоті, десять срібних та чотирнадцять бронзових нагород. За загальною кількістю медалей Україна ділить четверту позицію зі Сполученими Штатами та Бразилією.

Китай залишається на вершині, маючи у своєму активі 71 медаль, з яких 33 - золоті.

На другому місці розташувалася Велика Британія з 43 нагородами, з яких 23 — золоті.

Трійка лідерів завершується США, які здобули 8 золотих медалей, випереджаючи Бразилію лише завдяки більшій кількості "срібних" нагород.

Зазначимо, що на попередніх Паралімпійських іграх, які відбулися в Токіо чотири роки тому, українські атлети завоювали 98 медалей: 24 золоті, 47 срібних і 27 бронзових. Наша команда тоді зайняла шосте місце в загальному медальному заліку.